Continental Cam Tuş Antika Daktilo

0,00 TL
ÜRÜN SATILDI
LOT: A2154


Wanderer, Almanyaya merkezli eski bir otomotiv ve makine imalatçısıydı. Şirket, 1896 yılında Johann Baptist Winklhofer ve Richard Adolf Jaenicke tarafından Winklhofer & Jaenicke adıyla kurulmuş olup otomobil, ticari Araç, motosiklet, bisiklet ve makine imalatı yapmaktaydı. Merkezi Chemnitz’de yer almaktaydı. Wanderer 1932 yılında Auto Union’un bir parçası haline geldi. Şirket otomobil üretimini 1941 ve askerî Araç üretimini 1945 yılına kadar devam ettirdi. Daha sonraları Continental adıyla daktilo üretimine başladı.

 

İki Dünya Savaşı arasında Almanyaya’da üretilen, çoğunlukla parlak siyah taşınabilir daktiloların arasında Mercedes, Rheinmetall ve Torpido paketin öne çıkma eğilimindedir. Continental ayrıca özellikle şık ve çoğu Koleksiyonerin favorisi. Klein-Continental taşınabilirliği ilk kez 1929’da çıktı ve Alfred Richard Georg Vogt Carl Julius Mohns’u Siegmar-Schönau’daki Winklhofer ve Jaenicke’deki Wanderer-Werke şirketinin baş daktilo Tasarım mühendisine dönüştürmeyi başardı.


Ürünlerimizi satın alırken, kredikartı kullanmak istiyorsanız, iban havale ile ödeme yapabilirsiniz, bunun için lütfen whatsap +90 532 716 40 44 üzrerinden bize LOT: A2154 ürün numarasını yazarak bilgi alınız.